​Nëntë raste të reja me COVID-19 në Kosovë

Aktuale

​Nëntë raste të reja me COVID-19 në Kosovë

Më: 26 maj 2022 Në ora: 15:06
Foto ilustrim

Në 24-orëshin e fundit janë shënuar nëntë raste të reja me COVID-19 në Kosovë, ndërsa nuk është shënuar asnjë rast i vdekjes nga koronavirusi.

Në njoftimin e Ministrisë së Shëndetësisë bëhet e ditur se sot janë shëruar 20 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 225 mijë e 072.

Në total numri i rasteve aktive është 127.

Sipas njoftimit, në 24-orët e fundit janë dhënë 86 doza të vaksinës kundër COVID-19.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat