Kurti uron Kryeministrin e ri të Sllovenisë: Presim forcimin e marrëdhënieve mes dy vendeve

Aktuale

Kurti uron Kryeministrin e ri të Sllovenisë: Presim forcimin e marrëdhënieve mes dy vendeve

Më: 26 maj 2022 Në ora: 22:20
Albin Kurti

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka uruar Robert Golob për marrjen e detyrës së kryeministrit të Sllovenisë.

Kurti ka shkruar në Twitter se mezi pret forcimin e marrëdhënieve dypalëshe ndërmjet Kosovës dhe Sllovenisë.

“E urojmë kryeministrin e ri të Sllovenisë, Robert Golob.

Qeveria ime dhe unë presim që të forcojmë edhe më shumë marrëdhëniet tona dypalëshe dhe të përmirësojmë bashkëpunimin tonë socio-ekonomik”, ka shkruar Kurti në Twitter, duke thënë se e gjithë Evropa dhe populli i Sllovenisë, u gëzuan për këtë fitore demokratike.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat