Glauk Konjufca shpreh ngushëllime për vdekjen e babait të Hysni Gucatit

Aktuale

Glauk Konjufca shpreh ngushëllime për vdekjen e babait të Hysni Gucatit

Më: 27 maj 2022 Në ora: 17:54
Glauk Konjufca

Kryeparlamentari Glauk Konjufca ka shprehur ngushëllimë pas vdekjes së Musli Gucatit, babait të Hysni Gucatit.

Konjufca përmes një shkrimi në llogarinë e tij në Facebook, ka thënë se Gucati do të kujtohet si prind i dashur e fisnik.

“Bashkëndjejmë me familjen Gucati, të afërmit dhe miqtë, si dhe iu shpreh ngushëllimet më të sinqerta”, ka thënë tutje ai.

Postimi i plotë:

Me pikëllim mësova lajmin për ndarjen nga jeta të Musli Gucatit, babait të luftëtarit të lirisë, Hysni Gucati.

Bacën Musli do ta kujtojmë si një prind të dashur e fisnik dhe frymëzues të brezave me patriotizëm dhe atdhedashuri.

Bashkëndjejmë me familjen Gucati, të afërmit dhe miqtë, si dhe iu shpreh ngushëllimet më të sinqerta.

U prehtë në paqe!

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat