Adriatik Kelmendi reagon pas deklaratave të Aleksandër Vuçiqit

Aktuale

Adriatik Kelmendi reagon pas deklaratave të Aleksandër Vuçiqit

Më: 29 qershor 2022 Në ora: 20:32
Adriatik Kelmendi

Moderatori dhe gazetari Adriatik Kelmendi, ka thënë se presidenti serb, Aleksandar Vuçiq, është duke qarë në konferencën për shtyp që aktualisht po e mbanë, ku po komenton vendimet e fundit të Qeverisë.

Kelmendi ka shtuar se pse Vuçiqi po quan “stuhi” vendimet përmes së cilave kërkohe trajtim i barabartë.

“Vuçiq po qan tani drejtpërdrejt në një konferencë shtypi për – lexo sërish – masat e reciprocitetit të shpallura nga Qeveria e Kosovës për targat dhe kartat e identitetit. Jo ndalim, jo konfiskim, por reciprocitet.

Kosova dëshiron atë që dëshiron Serbia. Të trajtohen të barabartë. Pse e quan “stuhi”?! Pse të jesh qashë!”, shkruan ai.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat