Mustafa: Gjysmë milioni euro konfiskohen nga policia në WC-në e një aktivisti të VV-së

Aktuale

Mustafa: Gjysmë milioni euro konfiskohen nga policia në WC-në e një aktivisti të VV-së

Nga: P.R Më: 30 qershor 2022 Në ora: 20:56
Besian Mustafa

Ish ministri i Bujqësisë, tash deputet i LDK-së, Besian Mustafa, përmes një postimi në facebook ka reaguar pas arrestimeve të fundit që kanë ndodhur për keqpërdorimet me subvencione, e ku në mesin e të arrestuarve është edhe Liridon Fandaj, asamblist i Vetëvendosjes në Komunën e Suharekës.

“Natyrisht që nuk prisja atëherë që LVV të më uronte për punën e mirë që kishim bërë në çrrënosjen e krimit dhe kriminelëve… por u pata çuditur kur, partia që pretendonte se luftën kundër korrupsionit e kishte prioritet kryesor, filloi të më sulmonte kur po luftoja korrupsionin! Si ishte e mundur?! E çuditshme!”, shkruan Mustafa.

“Gjithçka u bë e qartë kur kuptova se gati gjysëm milioni euro ishin konfiskuar nga policia në WC-në e një aktivisti të arrestuar të LVV-së. Sot, mësova se ndër të arrestuarit është edhe një asambleist i LVV-së!”, shkruan ndër tjerash Mustafa, përcjellë “Bota sot”.

Postimi i plotë:

Më 24 shkurt 2021 patën nisur arrestimet e para në Ministrinë e Bujqësisë, pas gati 1 vit pune, bashkë me fermerë të sinqertë dhe organet e rendit dhe ligjit, pasi pata refuzuar t’i mbuloj keqpërdoruesit dhe pata punuar gjatë t’i qes në sipërfaqe, t’i sheh dhe t’i njohë e gjithë Kosova.

Natyrisht që nuk prisja atëherë që LVV të më uronte për punën e mirë që kishim bërë në çrrënosjen e krimit dhe kriminelëve… por u pata çuditur kur, partia që pretendonte se luftën kundër korrupsionit e kishte prioritet kryesor, filloi të më sulmonte kur po luftoja korrupsionin! Si ishte e mundur?! E çuditshme!

Gjithçka u bë e qartë kur kuptova se gati gjysëm milioni euro ishin konfiskuar nga policia në WC-në e një aktivisti të arrestuar të LVV-së.

Sot, mësova se ndër të arrestuarit është edhe një asambleist i LVV-së!

D.m.th. ua paskemi prishur folenë e korrupsionit këtyre “luftuesve të korrupsionit”! Gjithçka është e qartë tani.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat