Lirohet nga detyra zëvendësministri i kulturës

Aktuale

Lirohet nga detyra zëvendësministri i kulturës

Nga: A.SH Më: 4 korrik 2022 Në ora: 16:27
Ministria e Kulturës

Është liruar nga detyra zëvendësministrit i kulturës.

Sejnur Veshall ishte përfaqësues nga komuniteti rom, dhe njoftoi përmes Facebook, duke thënë se, “unë kam punuar, asgjë më tepër”.

Sipas tij, kjo u bë me kërkesë të partisë e cila e kishte propozuar.

Tutje, Veshall thotë se, krymeinistri Kurti i tha se t’u bë e padrejtë.

Postimi në Facebook:

U lirova nga posti i zëvendësministrit!

Me kërkesën e partisë e cila më ka propozuar, Kryeministri Kurti më ka liruar nga pozita e zëvendësministrit.

Unë kam punuar, asgjë më teper. Unë u faktorizova si rom në qeveri, asgjë tepër dhe sot po lirona vetëm për cështje personale. Kam punuar me mund e përkushtim, vetëm ti proklamoj afinitetet e pjestarëve të komunitetit, dhe e bëra. Unë mbes romi i pare i cili ka bërë gjëra të mëdha, të tjerët asgjë!

Tu bë e padrejtë tha Kryeministri.

Ju falemnderit të gjithëve për bashkëpunimet, i falenderoj të gjithë anëtarët e kabinetit të qeverisë për bashkëpunimin dhe konsideratën.

Ju don zëvendësiHajrës!

Me përkulje,

Përherë i juaji

Sejnuri

Image
Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat