Bislimi përmend kurthin në të cilin ra Edita Tahiri në Bruksel

Aktuale

Bislimi përmend kurthin në të cilin ra Edita Tahiri në Bruksel

Më: 5 gusht 2022 Në ora: 22:39
Edita Tahiri

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Besnik Bislimi, ka thënë se ish-kryenegociatorja Edita Tahiri “ka rënë në kurth” kur ka nënshkruar një dokument për energjinë në Bruksel.

Sipas Bislimit, Tahiri ra në kurth kur nënshkroi dokument ku thuhej se cdo pasuri në Kosovë i takon Serbisë. 

“Në një dokument për energjinë, në faqen e dytë shkruan se cdo pasuri në Kosovë është pronë e Serbisë. Në formë të disclaimer. Nuk ka nënshkrim. Por as marrëveshja për energjinë në veri nuk ka nënshkrim pasi është dakordim”, tha ai. 

“BE tash thotë se ju keni vendosur në një dokument dy rreshta ku nuk pajtoheni për një temë. Mu pse Brukseli u referohet të dyjave, thotë se çështja e pronës duhet të flitet në Bruksel”, shtoi Bislimi. 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat