Aktori Çun Lajçi shtrihet në QKUK: “S’u jetueka me zor”

Aktuale

Aktori Çun Lajçi shtrihet në QKUK: “S’u jetueka me zor”

Më: 8 gusht 2022 Në ora: 17:13
Çun Lajçi

Aktori i njohur Çun Lajçi po merr trajtim mjekësor në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës.

Lajçi ka postuar një fotografi nga Klinika e Kardiologjisë në llogarinë e tij në Facebook.

Mes tjerash a ka shkruar se “s’u jetueka me zor”.

Postimi i plotë:

S’u jetueka me zor

Unë vetëm rrugët ua shkela ato ku shkelet ju e ata

nji stol n’tri kambë nji pemë me mbështetë kurrizin e kërkova

nji hije ku mrizuet ju e ata që ikën kur na vranë

asnji gurë s’e mora asnji dru s’e theva asnji pemë s’e vjela

as hithat si kosita të shtegu i kalbun

lulet i lashë rrugicës ku belbëzova si çunak

ika pa m’njoftë se dashni s’deshtët nga gurra ime

kangën e pata për vete zanin për juve

Unë i shkela rrugët tueja s’i mora

aty i keni ku i la Esadi, Dini, Aliu, Shkreli

lavroni me vargjet e tyne mbase edhe t’miat pak

e mbjellni dashni për zemrat e thyeme

se s’u jetueka mezor!

Kardiologji, 2022

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat