Eksperti austriak ka një thirrje për Albin Kurtin: Anuloni dialogun me Serbinë, nuk janë për paqe, bisedoni me Bosnjën

Aktuale

Eksperti austriak ka një thirrje për Albin Kurtin: Anuloni dialogun me Serbinë, nuk janë për paqe, bisedoni me Bosnjën

Nga: H.O. Më: 10 gusht 2022 Në ora: 14:08
Gunther Fehlinger

Eksperti austriak Gunther Fehlinger në një postim të tij në Twitter i ka bërë thirrje kryeministrit të Kosovës, Albin Kurtit që të ndërprejë bisedimet me Aleksandër Vuҫiqin pasi Serbia nuk është e interesuar për paqe.

Ai shkruan se Kosova duhet që këtë dialog të paqes ta zëvendësoj me dialog me Bosnjën.

‘Bosnja është gati për paqe me Kosovën’, shkruan ai.

Postimi i plotë:

Bëj thirrje për Bosnjën që Procesi i Paqes në Kosovë të zëvendësojë Dialogun e dështuar të Beogradit në Prishtinë!

@albinkurti anuloni dialogun me @avucic

 Serbia nuk është e interesuar për paqen! Vizitoni Sarajevën dhe bisedoni me të @Izetbegovic_B

 Bosnja është gati për paqe me Kosovën!

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat