Lajçi: Albin, mos i mbulo femrat me shamia, harroje Dudën që fryhet me botoks!

Aktuale

Lajçi: Albin, mos i mbulo femrat me shamia, harroje Dudën që fryhet me botoks!

Nga: A.ZH Më: 12 gusht 2022 Në ora: 18:36
Çun Lajçi dhe Albin Kurti

Aktori dhe shkrimtari Çun Lajçi, i ka reaguar kryeministrit Albin Kurti, i cili sot ka thënë se nuk duhet të ndalohet shamia për vajzat e moshës mbi 16 vjet.

Ai i ka kërkuar kryeministrit, që mos të lejojë shaminë, nëse e don Kosovën të hapur ndaj Perëndimit, përcjell Bota sot.

Lajçi ka thënë se Kurti duhet të merret me kërcënimet e Serbisë për luftë në Kosovë, e mos të merret me “mjekra”, që sipas tij, atyre s’iu intereson Kosova e lirë.

Aktori ka thumbuar edhe deputeten Duda Balje.

Reagimi i Lajçit në Facebook:

Albin, pse shamia?

Nëse e do atdheun, na duej edhe neve e merre pak edhe mendimin tonë!

Nëse e do Kosovën e hapun ndaj perëndimit, mos u mbyll n'vetvete, se mbyllemi edhe neve!

Nëse e do buzëqeshjen tande e ballin e shpluem, mos i mbulo femnat me shamia!

Lindëm të pa mbuluem, se Zoti e deshti bimën e vet të dëlirë, jo t’kapërthurun!

Harroje Dudën që sa herë fryhet me botoks, zhvishet e sa herë shterret, mbulohet!

Harroi hoxhallarët, se ata i ka verbua besimi i paguem!

Kosova asht perëndimore, jo arabe!

Albin!

Merru me kërcënimet serioze serbe e mos u lësho në allashvëreshin e mjeranëve me mjekrra e pantallona t’shkurtueme, (si mendët e tyne t’errëta), se atyre s’iu intereson Kosova e lirë! Ju intereson parja e agjenturave t’huaja.

Pastroje rrethin e ngushtë e t’gjanë lum vëllau, se kahje t’keqe ke marrë!

Këta jemi ne, n’Kosovën e “njimijë e nji netëve”, të dy dekadave rrjepcore!

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat