Ministri Krasniqi reagon pas emërimit të burrit të Albulena Haxhiut si këshilltar

Aktuale

Ministri Krasniqi reagon pas emërimit të burrit të Albulena Haxhiut si këshilltar

Më: 14 gusht 2022 Në ora: 18:46
Elbert Krasniqi

Ministri i Pushtetit Lokal, Elbert Krasniqi, ka reaguar pas lajmeve për emërimin e Alban Krasniqit, burrit të ministres së Drejtësisë, Albulena Haxhiut, si këshilltar në kabinetin e tij.

Përmes një postimi në Facebook, ministri Krasniqi se përvoja e ish kandidatit për kryetar të Malishevës, është tejet e dobishme dhe për këtë arsye ndihet i nderuar që është pjesë e ekipit të tij.

Ai ka thënë se kontributi i Alban Krasniqit do të jetë pa pagesë dhe pa ndikuar në buxhetin e shtetit.

Postimi i plotë:

Alban Krasniqi i bashkohet ekipit tim, si këshilltar i jashtëm politik, përvoja e tij në qeverisjen lokale është tejet e dobishme dhe për këtë arsyje ndihem i nderuam që ai është tashmë pjesë e ekipit tonë duke dhënë këtë kontribut pro bono (pa pagesë), pra pa ndikuar në buxhetin e shtetit

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat