Kurti merr një telefonatë të rëndësishme dy ditë para takimit me Vuçiq

Aktuale

Kurti merr një telefonatë të rëndësishme dy ditë para takimit me Vuçiq

Më: 16 gusht 2022 Në ora: 20:37
Albin Kurti

I Dërguari i Britanisë së Madhe për Ballkanin Perëndimor, Stuart Peach, e ka telefonuar kryeministrin e Kosovës, Albin Kurtin ketë të martë.

Kjo bisedë vjen në prag të takimit të nivelit të lartë në Bruksel, Kosovë-Serbi.

Përmes një postimi në Twittër, kryeministri Kurti ka thënë se është e nevojshme të ketë një marrëveshje të përqëndruar në njohje reciproke ndërmjet dy vendeve.

“Përpara diskutimeve në Bruksel, pata një telefonatë produktive me të dërguarin special për Ballkanin Perëndimor, Sir Stuart Peach, duke theksuar nevojën për një marrëveshje të përqendruar në njohjen e ndërsjellë dhe marrëdhëniet e fqinjësisë së mirë”.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat