Seferi: Telefonata e Chollet bërë Vuçiqit, shtytje për marrëveshje pa thellim të krizës

Aktuale

Seferi: Telefonata e Chollet bërë Vuçiqit, shtytje për marrëveshje pa thellim të krizës

Më: 17 gusht 2022 Në ora: 00:05
Foto ilustrim

Gazetari Idro Seferi ka thënë në prag të takimit në Bruksel në mes të Kosovës dhe Serbisë, se Beogradi zyrtar e paraqet kryeministrin Albin Kurti si person që zgjedh dhunën.

“Serbët presin që të ketë mundësi shtyrjeje të vendimit për reciprocitet dhe të diskutohet në mënyrë që të ketë progres sa i përket Asociacionit të Komunave Serbe. Beogradi e paraqet Kurtin si njeri që ka plane për dhunë që nuk dëshiron marrëveshje”, është shprehur Seferi për KlanKosova.

Ai ka theksuar se biseda  që Aleksandër Vuçiq e ka pasur me Derek Chollet, këshilltarin e Sekretarin të SHBA-së, Antony Blinken mund të jetë shtytje që në Bruksel më 18 gusht të ketë marrëveshje.

“Kjo mund të jetë indice për marrëveshje të re, pa ardhur deri të thellimi i krizës në veri”.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat