Faton Kurti publikon fotografinë e Vuçiqit nervoz përballë Kurtit: Ai tani e ka vetëm një opsion

Aktuale

Faton Kurti publikon fotografinë e Vuçiqit nervoz përballë Kurtit: Ai tani e ka vetëm një opsion

Nga: A.ZH Më: 18 gusht 2022 Në ora: 23:40
Pamje nga takimi i sotëm Kosovë-Serbi, në Bruksel

Kryetari i Republikanëve të Kosovës Faton Kurti, ka reaguar për takimin e mbajtur mes kryeministrit të Kosovës Albin Kurti dhe presidentit serb Aleksandar Vuçiq, që u zhvillua sot në Bruksel.

Teksa ka publikuar një fotografi të takimit, ku Vuçiq shihet nervoz, Kurti ka thënë se ai tani ka vetëm një opsion, përcjell Bota sot.

“Vuçiqi duhet të kuptojë se kohërat e politikanëve të Kosovës të shantazhuar nga Serbia, kanë mbaruar përgjithmonë.

Tani e ke vetëm opsionin "merre ose lëre"!”, ka shkruar Kurti në një postim në Facebook.

Ndryshe, takimi i mbajtur me ndërmjetësimin e Bashkimit Evropian, përfundoi pa rezultate./Botasot

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat