“Do të na zbulohen të zezat”/ Bajqinovci publikon një video të fjalimit nga Jasharaj!

Aktuale

“Do të na zbulohen të zezat”/ Bajqinovci publikon një video të fjalimit nga Jasharaj!

Nga: M.H. Më: 24 shtator 2022 Në ora: 16:11
Mefail Bajqinovci

Deputeti nga radhët e LVV, Mefail Bajqinovci përmes një postimi në Facebook ka publikuar një video të një pjese të shkurt të fjalimit nga kryetari i SBASHK, Rrahman Jasharaj.

Bajqinovci thotë që mnëyra e shprehjes së Jasharajt tregon që qeverinë e sheh si armik ndaj të cilës nuk duhet dorëzuar, përcjell “Bota sot”.

Gjitashtu deputeti thotë që kjo video tregon se si shantazhohet anëtarësia e tyre.

Postimi i plotë

Jemi partner social po thonë. Duam dialog po thonë. Por ja si e paraqet Këshilli Grevist qeverinë si armik ndaj të cilit nuk duhet dorëzuar. Ja se si shantazhohet anëtarësia e tyre duke u thënë se nëse dorëzohemi tani çdo ditë do të na zbulohet nga një zezë për ne. Cilat janë ato të zeza? Nuk mund të mbesin peng të një greve politike.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat