‘Shpërthyen’ reagimet kundër Ferajt/ Pozhari rikujton këtë deklaratë të Selmanajt: Pse nuk u reagua ndaj tij!

Aktuale

‘Shpërthyen’ reagimet kundër Ferajt/ Pozhari rikujton këtë deklaratë të Selmanajt: Pse nuk u reagua ndaj tij!

Nga: A.M Më: 26 shtator 2022 Në ora: 22:01
Driton Selmanaj dhe Xhevdet Pozhari

Analisti Xhevdet Pozhari ka reaguar në lidhje me deklaratën e Hysamedin Ferajt për Ramush Haradinajn.

Ai tha s nuk pajtohet me këtë deklaratë të këshilltarit të Kurtit, por ai kujtoi edhe një deklaratë të Driton Selmanajt kurt kishte thënë se: Demaçi e Kurti në zyrë midis Prishtine dhe s’u ndodhi gjë, Bajram Kelmendi dhe Fehmi Agani u vranë.

Pozhari shfaqi kritika se pse nuk u reagua edhe ndaj Selmanajt në të njëjtën mënyrë si ndaj Ferajt.

“Prandaj, sulmet ndaj Hysamedin Ferajt nuk kam se si t'i konsideroj ndryshe pos si hipokrizi e atyre që funksionojnë me standarde të dyfishta.

Ishalla po pshtoni prej këtij mllefi e kësaj smire”, shkroi Pozhari në Facebook, përcjell “Bota sot”.

Postimi i plotë

Nuk pajtohem me deklaratat e Hysamedin Ferajt në lidhje me familjen Haradinaj.

Por, po ashtu nuk jam pajtuar as me deklaratat e ish zv/kryeministrit Driton Selmanaj, i cili pat thënë: Demaçi e Kurti në zyrë midis Prishtine dhe s’u ndodhi gjë, Bajram Kelmendi dhe Fehmi Agani u vranë.

Ndaj këtyre deklarimeve të para disa muajve nuk pati reaguar askush, përveç meje! Madje, i patën quajtur të tepruara, ndonëse bëhej fjalë për një deputet që në të kaluarën në mënyrë anti-kushtetuese u pat bë njeriu i dytë i Qeverisë.

Prandaj, sulmet ndaj Hysamedin Ferajt nuk kam se si t'i konsideroj ndryshe pos si hipokrizi e atyre që funksionojnë me standarde të dyfishta.

Ishalla po pshtoni prej këtij mllefi e kësaj smire.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat