Emërohet një tjetër zëvendësministër në Qeverinë Kurti

Aktuale

Emërohet një tjetër zëvendësministër në Qeverinë Kurti

Më: 1 tetor 2022 Në ora: 21:56
Foto nga takimi

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka emëruar Arbër Vokrri zëvendësministër në Ministrinë e Administrimit të Pushtetit Lokal.

Lajmin e ka bërë të ditur Zyra e Kryeministrit, përmes një njoftimi për media të shtunën.

Kryeministri Kurti i ka uruar zëvendësministrit Vokrri suksese në plotësimin e detyrave dhe përgjegjësive të tij”, thuhet në njoftim.

Image
Foto nga takimi
Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat