Tahiri komenton videon e VV-së: “Jorgan” për t’i mbuluar dështimet e Qeverisë

Aktuale

Tahiri komenton videon e VV-së: “Jorgan” për t’i mbuluar dështimet e Qeverisë

Më: 7 tetor 2022 Në ora: 11:50
Abelard Tahiri

Kuvendi i Kosovës ka nisur punimet e seancës së sotme plenare, ndërkaq shefi i Grupit parlamentar i Partisë Demokratike e Kosovës, Abelard Tahiri ka folur për videon e Lëvizjes Vetëvendosje të publikuar ditë më parë.

Tahiri tha se videot e tilla janë jorgan i vogël për t’i mbuluar dështimet e Qeverisë.

“Po kërkoni bashkëpunimin tonë po përmes video mesazheve po i tregoni qytetarëve qysh opozita po e lufton këtë vend,…. ne deri sot në iniciativat e rëndësishme iu kemi përkrahur dhe mbështetur… mos me qenë ne asnjë marrëveshje ndërkombëtare nuk e kishit kaluar”, tha Tahiri.

“Sot nuk do të votojmë që këto projektligje të hyjnë në rendin e ditës dhe besoj po ashtu se ministri i Financave të reflektojë në dy tri ditë në vazhdim që të dalin pagat mësimdhënësit dhe pastaj të vazhdojmë të votojmë në normalitet”, tha ai. 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat