“Ky paska lëshu pe, po s‘po e kuptoj pse ju të regjimit të vjetër qenkeni gëzu...”

Aktuale

“Ky paska lëshu pe, po s‘po e kuptoj pse ju të regjimit të vjetër qenkeni gëzu...”

Nga: A.SH Më: 24 nëntor 2022 Në ora: 00:42
Albin Kurti

Analisti Shkëlzen Gashi pas arritjes së marrëveshjes për targa mes Kosovës dhe Serbisë, ka thënë se edhe pse Kurti lëshoi pe, regjimi i vjetër pse po gëzohet.

“Ky paska lëshu pe, po s'po e kuptoj pse ju të regjimit të vjetër qenkeni gëzu...”, shkruan Gashi.

Derisa, ndërmjetësuesit i BE-së, Josep Borrell ka thënë se Kosova do t’iu japë fund veprimeve të mëtejme të lidhura me riregjistrim të makinave, derisa Serbia nuk do të lëshojë më targa të makinave me emra të qyteteve të Kosovës.

Kujtojmë, se të hënën u mbajt takim tetë orësh në Bruksel për të gjetur një zgjidhje për targa mes Kosovës dhe Serbisë, por që takimi nuk dha asnjë rezultat.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat