Ky është i dyshuari që vrau ish gruan shtatzënë në Prishtinë

Aktuale

Ky është i dyshuari që vrau ish gruan shtatzënë në Prishtinë

Më: 30 nëntor 2022 Në ora: 20:04
Vrasja në Prishtinë

Një vrasje e rëndë ka ndodhur rreth orës 18:00 në hapësirat e QKUK-së, saktësisht para spitalit të Gjinekologjisë.

Burime të medias bëjnë me dije se i dyshuari Sokol Halili, ka vrarë ish bashkëshorten e tij, 35 vjeçare, shtatzënë.

Më poshtë deklarata e plotë e Policisë:

Rreth orës 18:00, kemi pranuar informatën për një trup të pajetë, në oborrin e QKUK-së në Prishtinë.

Policia menjëherë ka dalë në vendin e ngjarjes si dhe ekipi mjekësor të cilët kanë konstatuar vdekjen  e viktimës, femër, rreth 35 vjeç.

Mbështetur në informacionet e para, dyshimet e ngritura sugjerojnë se bëhet fjalë për vrasje.

Aktualisht policia në koordinim me prokurorin e  shtetit ka nisur një hetim  dhe  po vijon ndërmarrjen e të gjitha veprimeve hetimore dhe të ekzaminimit, me qëllim  sqarimin e plotë të ngjarjes.

Image

 

Image
Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat