Policia është në kërkim të këtij personi, nëse e dini vendndodhjen e tij thirrni në 192

Aktuale

Policia është në kërkim të këtij personi, nëse e dini vendndodhjen e tij thirrni në 192

Më: 5 dhjetor 2022 Në ora: 14:58
Policia e Kosovës

Stacioni Policor në Novobërdë, bazuar në ligjin për publikimin e fotografive dhe shënimeve të tjera të personit të kërkuar në bazë te Autorizimit të Prokurorisë Themelore në Gjilan me qëllim të lokalizimit dhe arrestimit të dyshuarit lëshon këtë kërkesë për bashkëpunim me qytetaret dhe mediat.

Policia thotë se personi në foton e bashkangjitur është i dyshuar për përfshirje në veprën penale ,,Arratisje e personi të privuar nga liria’’ në Gjilan dhe i njëjti deri më tani nuk është arritur të identifikohet.

“Policia e Kosovës, Drejtoria Rajonale Novobërdë kërkon nga qytetarët e Republikës së Kosovës që kushdo që ka informacion për identitetit apo vendndodhjen e personit në foton e bashkangjitur, të lajmërojë Policinë e Kosovës në stacionin më të afërt policor apo përmes aplikacionit digjital “Lajmëro Policinë’’, E-mail: [email protected] dhe numrat kujdestarë:192; 03850807001”, thuhet në njoftimin e policisë.

Njoftimi i plotë:

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat