Përfundon takimi/Lajçak jep detaje se çfarë biseduan me Kurtin

Aktuale

Përfundon takimi/Lajçak jep detaje se çfarë biseduan me Kurtin

Më: 6 dhjetor 2022 Në ora: 07:29 Përditësuar në ora: 10:43 më 06.12.2022
Miroslav Lajçak dhe Albin Kurti

​Lajçak pas takimit me Kurtin: Është koha e duhur për progres në dialog

Përfaqësuesi i posaçëm i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, ka thënë se tani është koha e duhur për progres në dialogun Kosovë-Serbi.

Pas takimit me kryeministrin Albin Kurti, Lajçak tha se biseduan edhe për kthimin e serbëve në institucione.

I pyetur nga gazetarët për afatet kohore për arritjen e marrëveshjes, Lajçak tha kjo varet prej të dyja palëve.

Nis takimi Lajçak – Kurti

Ka nisur takimi i kryeministrit të vendit, Albin Kurti me emisarin e Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak.

Media merr vesh se takimi ka nisur më heret pasi ishte paraparë në ora 09:00.

Lajçak po qëndron në Kosovë një ditë pas vizitës në Serbi ku u takua me presidentin serb, Aleksandar Vuçiq.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat