Edita Tahiri kritikon qeverinë Kurti: Veriu nuk mbrohet nga zyra e qeverisë

Aktuale

Edita Tahiri kritikon qeverinë Kurti: Veriu nuk mbrohet nga zyra e qeverisë

Më: 6 dhjetor 2022 Në ora: 18:32
Edita Tahiri dhe Hashim Thaçi

Ish-kryenegociatorja e Kosovës në dialogun me Serbinë, Edita Tahiri, përmes një postimi të bërë në rrjetin e saj social “Facebook”, ka bërë një reagim pas situatës së krijuar në komunat veriore të vendit, ku dyshohet për shkrepje armësh, shpërthime dhe demolim të zyrave komunale të zgjedhjesh atje.

Tahiri përmes këtij shkrimi ka kritikuar pushtetin duke ka thënë se veriu nuk po mbrohet nga zyra e qeverisë dhe se tensionet në veri janë shqetësuese.

Postimi i plotë:

Veriu nuk mbrohet nga zyra e qeverisë, pa vizion, pa strategji, pa transparence, pa guxim…tensionet atje janë shqetësuese!

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat