Banorët në veri ndihen më të sigurt me prezencën e policisë

Aktuale

Banorët në veri ndihen më të sigurt me prezencën e policisë

Më: 8 dhjetor 2022 Në ora: 22:14
Shihen edhe automjete të KFOR-it dhe EULEX-it duke qarkulluar.

Pjesëtarë të Policisë së Kosovës janë pozicionuar sonte pas orës 20:00 nëpër lokacione të ndryshme të veriut të Mitrovicës.

Ata ndodhen kryesisht nëpër lagje të banuara me popullatë të përzier ku ka edhe shqiptarë, si në Lagjen e boshnjakëve, te Tre rrokaqiejt, dhe në Kodrën e Minatorëve dhe Kroin e Vitakut.

Shihen edhe automjete të KFOR-it dhe EULEX-it duke qarkulluar.

Banorët e këtushëm kanë bërë të ditur se tashmë ndihen më të sigurt me prezencën e policisë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat