Paralajmëroi dërgimin e 1000 policëve në Kosovë, Pozhari “shpërthen” ndaj Vuçiqit - ja si e quan

Aktuale

Paralajmëroi dërgimin e 1000 policëve në Kosovë, Pozhari “shpërthen” ndaj Vuçiqit - ja si e quan

Nga: A.ZH Më: 9 dhjetor 2022 Në ora: 10:14
Vuçiq me dy gjeneralët e ushtrisë

Presidenti serb Aleksandar Vuçiq, ka kaluar natën e mbrëmshme me dy gjeneralët e ushtrisë, teksa ka paralajmëruar se mund t’i dërgojë një mijë policë në Kosovë.

Atij për këtë veprim, i ka reaguar analisti Xhevdet Pozhari. Ky i fundit teksa e ka quajtur “psikopat”, ka thënë se presidenti serb “keq i ka punët”, përcjell Bota sot.

“Dje kish deklaru se don me i dërgu 1.000 policë në Kosovë.

Sot paska postu foto me dy gjeneralët e ushtrisë, me mbishkrimin "Nuk dorëzohemi".

Keq i ka punët ky psikopat! Është mësu krejt luftërat t'u i bo në shtete të tjera, t'u vra fëmijë, gra e pleq.

BE-ja sytë në lesh”, ka shkruar Pozhari në një postim në Facebook.

Mbrëmjen e së enjtes ka ndodhur një incident tjetër në veri të Kosovës, nga i cili një polic është plagosur në krahë gjatë sulmit të armatosur.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat