Deklarohet Policia, detaje për plagosjen e dy femrave në Fushë Kosovë

Aktuale

Deklarohet Policia, detaje për plagosjen e dy femrave në Fushë Kosovë

Më: 28 janar 2023 Në ora: 12:35
Pamje nga vendi i ngjarjes

Dy gra janë plagosur me armë zjarri paraditen e së shtunës në Fushë-Kosovë.

Lajmin e ka konfirmuar zëdhënësja e Policisë për rajonin e Prishtinës, Flora Ahmeti.

Ajo ka thënë se viktimat dyshohet se janë plagosur nga një burrë, i cili ndodhet në arrati.

“Sot rreth orës 11:45, policia ka marrë informatën për një plagosje me armë zjarri të ndodhur në rrugën “Besa Besë” në Fushë Kosovë. Menjëherë pas marrjes së informatës policia ka dalë në vendin e ngjarjes dhe ka ndërmarrë të gjitha veprimet e nevojshme që konsistojnë në hetimin e rrethanave që karakterizojnë ngjarjen. Bazuar në të dhënat fillestare dyshohet se nga një person i dyshuar, me armë zjarri janë plagosur dy persona (të dyja të gjinisë femërore), të cilat janë dërguar për tretman mjekësor. Hetuesit policor në koordinim me prokurorinë, po ndërmarrin veprimet hetimore për arrestimin e personit të dyshuar ( i cili është identifikuar) si dhe ndriçimin e plotë të rastit”, ka thënë Ahmeti.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat