Kurti thotë se nuk ka dëgjuar për marshin në mbështetje të ish-krerëve të UÇK-së

Aktuale

Kurti thotë se nuk ka dëgjuar për marshin në mbështetje të ish-krerëve të UÇK-së

Më: 30 mars 2023 Në ora: 22:43
Kryeministri i vendit, Albin Kurti

Kryeministri i vendit, Albin Kurti, ka deklaruar se s’ka dëgjuar për marshin “Liria Ka Emër” për solidarizim me ish-krerët e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës që po gjykohen në Hagë.

Kurti, në Rubikon në Klan Kosova, tha se nuk e di nëse do të marrë pjesë në të.

“Po e shoh organizatorin dhe kërkesën dhe po e vlerësoj. Unë me të thënë të drejtën nuk është se e kam dëgjuar këtë iniciative, por si është dita ime këtu, ndonëse duket afër 2 prilli i së dielës, ka ca kohë”, u shpreh Kurti.

Kujtojmë se deri tash shumë politikanë e figura publike, pos që kanë konfirmuar pjesëmarrjen, u kanë bërë thirrje të gjithë qytetarëve të solidarizohen me marshin.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat