Kreydiplomati i Maqedonisë së Veriut viziton Kosovën, takon Osmanin e Kurtin

Aktuale

Kreydiplomati i Maqedonisë së Veriut viziton Kosovën, takon Osmanin e Kurtin

Më: 26 maj 2023 Në ora: 06:25
Bujar Osmani

Ministri i Punëve të Jashtme të Maqedonisë së Veriut, njëherit kryesuesi i OSBE-së, Bujar Osmani, sot do të vizitojë Kosovën.

Gjatë vizitës në Kosovë, kryediplomati Osmani do të ketë disa takime Kosovë.

Ai do të takohet me presidenten e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmanin, kryeministrin e Republikës së Kosovës, Albin Kurti, ministren e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Donika Gërvalla.

Kryediplomati Osmani pas takimit bilateral me kryediplomatën kosovare Gërvalla, do të mbajnë konferencë të përbashkët për media.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat