KFOR-i dhe Policia e Kosovës bllokojnë rrugën drejt objektit komunal të Zubin Potokut

Aktuale

KFOR-i dhe Policia e Kosovës bllokojnë rrugën drejt objektit komunal të Zubin Potokut

Më: 29 maj 2023 Në ora: 08:11
Pamje nga Zubin Potoku

Ekipet e KFOR-it, me autoblinda të tyre, kanë bllokuar rrugën kryesore që të çon drejt objektit të Komunës së Zubin Potokut.

Në afërsi të tyre gjenden edhe autoblindat e Policisë së Kosovës, për të kontrolluar qarkullimin dhe për të forcuar sigurinë në këtë zonë.

Protestues të shumtë janë mbledhur në afërsi të objektit të Komunës së Zubin Potokut.

Ata shprehin shqetësimin e tyre dhe ndërmerren për të shfaqur kundërshtimin e tyre ndaj situatës aktuale politike ose veprimeve të autoriteteve lokale.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat