Reagon kafeneja në Suedi ku punonte Liridona, ja si e përshkruajnë “Lillyn” e tyre

Aktuale

Reagon kafeneja në Suedi ku punonte Liridona, ja si e përshkruajnë “Lillyn” e tyre

Nga: A.Zh Më: 3 dhjetor 2023 Në ora: 12:25
Liridona Murseli

Për vrasjen e Liridona Murselit, ka reaguar edhe vendi i punës së saj në Suedi, Lejas Café.

Në një postim të bërë në Facebook, ata kanë vlerësuar se fjalët më të larta Liridonën, duke e përshkruar si punëtore të madhe dhe person të mrekullueshëm, përcjell Bota sot.

Ata kanë njoftuar se sot do të jenë të hapur për njerëzit që të vijnë dhe ta kujtojnë Liridonën, apo “Lillyn”, ashtu siç e quajnë ata.

Reagimi:

“Me trishtim të madh dhe zemra të rënduara, duhet të njoftojmë sot se një person kaq i mrekullueshëm duhej të largohej shumë herët nga kjo botë. 💔

Një grua që vlerësonte gjithmonë klientët e saj dhe dëshironte të sigurohej që ata të kishin gjithmonë përvojën më të mirë me ne. Ajo gjithmonë jepte 100% në vendin e punës dhe ishte një gëzim i vërtetë me një buzëqeshje të madhe në buzë, e cila shpejt ishte ngjitëse si për kolegët, ashtu edhe për klientët. Puna e vështirë nuk ishte asgjë e çuditshme për të, qoftë punë apo private. Ajo e donte jetën familjare dhe 2 djemtë e saj të mrekullueshëm më shumë se çdo gjë në botë.

Liridona nuk ishte thjesht një punonjëse e jona në Lejas Café. Ajo ishte shumë më tepër se kaq. Ajo gjithmonë donte të sigurohej që të tjerët të ishin mirë përpara vetes së saj. Ajo ishte një shoqe shumë e dashur për të gjithë dhe një punonjëse e njohur me klientët. Ajo krijonte lehtësisht lidhje të mira përmes personalitetit të saj dhe këto janë vetëm disa nga cilësitë e mira që zotëronte.

Kemi marrë shumë pyetje në lidhje me ngjarjen dhe me gjithë respektin për të afërmit e saj, jemi përmbajtur të mos postojmë asgjë në rrjetet sociale.

(Sot) të dielën do të jemi të hapur për publikun ku të gjithë janë të mirëpritur të vajtojnë, festojnë dhe kujtojnë Lilly-n tonë! ❤️ Do të jemi të hapur nga ora 15.00. Nuk do të ketë shitje, por në vend do të ketë kafe falas. Mirë se vini!”, shkruhet në postimin e Lejas Café.

Sot Gjykata Themelore në Prishtinë, u ka caktuar nga një muaj paraburgim tre të dyshuarve, Naim Murselit dhe dy të tjerëve për vrasjen e Liridonës.

Ajo u vra më 29 nëntor, në kryeqytetin e Kosovës. Në mesin e të dyshuarve është burri i saj, Naim Murseli./Botasot

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat