Liridona Ademaj rivarroset nesër në fshatin e saj, familja Ademaj del me një njoftim

Aktuale

Liridona Ademaj rivarroset nesër në fshatin e saj, familja Ademaj del me një njoftim

Nga: M.L. Më: 3 dhjetor 2023 Në ora: 15:34
E ndjera Liridona Ademaj, njoftimi mortor

Familja e Liridona Ademajt, nëpërmjet një postimi në Facebook ka njoftuar se tashmë është marr vendimi që e ndjera të rivarroset në tokën e familjes së saj në fshatin Rracaj të Gjakovës.

Sipas njoftimit rivarrimi i Liridonës do të bëhet nesër (e hënë 4 dhejtor) në orën 14:00.

“Njoftim mortor nga familja Ademaj .

Familja Ademaj njofton miq, shokë e dashamir se rivarrimi i vajzës tonë Liridona Ademaj e vrarë me datën 29.11.2023 bëhet nesër me datë 4 dhjetor 2023 me varrezat e fshatit Rracaj ne ora 14:00”, thuhet në njoftim.

Kujtojmë se pas arrestimit të Naim Murselit dhe dy personave të tjerë si të dyshuar kryesor për vrasjen e Liridonës, familja Ademaj kishin kërkuar nga Prokuroria që e ndjera të rivarroset në fshatin e saj.

I dyshuari Naim Murseli e ka pranuar para hetuesve se e ka porositur vrasjen për bashkëshorten e tij.

Burimet kanë bërë të ditur se i dyshuari Murseli ia kishte dhënë të dyshuarit G.P., 15 mijë euro para vrasjes, e 15 mijë të tjera do t’ia jepte pas kryerjes së veprës”, 

Gjykata Themelore e Prishtinës ua ka caktuar nga një muaj paraburgim tre të akuzuarve për vrasjen e Liridona Ademajt.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat