Meta: Pjesa populliste e LDK-së e prirë nga Vjosa Osmani ka kaluar në LVV

Aktuale

Meta: Pjesa populliste e LDK-së e prirë nga Vjosa Osmani ka kaluar në LVV

Më: 20 shkurt 2024 Në ora: 23:08
Bardhyl Meta

Opinionsti Bardhyl Meta ka dhënë një koment për fitoren e Qeverisë Kurti.

Sipas tij, fitoren e kësaj qeverie e ndihmoi pjesa populliste e LDK-së prirë nga tashmë presidentja, Vjosa Osmani me Guxo.

”Zgjedhejt i ka fitu VV-ja dhe Lista Guxo”.

”Një gjysmë e LDK-së është nda nga partia dhe kanë kaluar në Guxo”.

”Gjashtë muaj më herët në zgjedhjet paraprake, Vjosa Osmani si kandidate LDK-së dhe Albin Kurti si kandidat i VV-së, kanë pasë dallim më 1%”.

”Aty ka fitu diskursi i Albin Kurtit, por në VV, ka shku pjesa populliste e LDK-së e prirë nga Vjosa Osmani”.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat