Pacolli tregon çka do të ndodhë, nëse opozita dështon ta caktojë datën e zgjedhjeve

Aktuale

Pacolli tregon çka do të ndodhë, nëse opozita dështon ta caktojë datën e zgjedhjeve

Më: 22 maj 2024 Në ora: 09:02
Fitore Pacolli

Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, Fitore Pacolli, ka thënë se partia e saj është e gatshme për zgjedhje dhe se janë në pritje të një koordinimi me partitë opozitare.

Pacolli ka deklaruar se nëse opozita dështon ta caktojë datën e zgjedhjeve, partia në pushtet do ta dërgojë mandatin deri në fund.

“Tani ne e kemi treguar qe jemi të gatshëm kurdo që ka nevojë me shku në zgjedhje, ose kur do që don opozita me shku në zgjedhje, ne jemi të gatshëm dhe mund të shkojmë në zgjedhje. Ne po presim qe të kemi koordinim bashkë me opozitën në mënyrë që të caktohet data e zgjedhjeve, nëse nuk ka koordinim ne e vazhdojmë mandatin deri në fund, sepse është opozita ajo që po kërkon zgjedhje dhe nëse opozita po kërkon zgjedhje të reja, ne jemi në gatshëm të shkojmë në zgjedhje të reja e nëse ata dështojnë që të koordinohen për një datë të caktuar, ne jemi të gatshëm të shkojmë deri në fund të mandatit”, ka thënë Pacolli.

Të martën, shefi i GP të PDK-së, Abelard Tahiri ka deklaruar se kërkojnë mocion për shpërbërjen e Kuvendit.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat