Haradinaj: Luani më tregonte për Zahir Pajazitin se sa trim ishte

Aktuale

Haradinaj: Luani më tregonte për Zahir Pajazitin se sa trim ishte

Më: 12 qershor 2024 Në ora: 23:29
Ramush Haradinaj

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, vizitën e tij në Podujevë e ka mbyllë në kompleksin memorial kushtuar heroit të kombit Zahir Pajaziti.

Ai tha se Zahir Pajaziti ishte “ndër luftëtarët e parë të UÇK-së, prijës në aksione e frymëzues për liri”.

Postimi i plotë:

Luani më tregonte për Zahirin se sa trim ishte. Ndër luftëtarët e parë të UÇK-së, prijës në aksione e frymëzues për liri.

E mbylla ditën e sotme në kompleksin memorial kushtuar heroit të kombit Zahir Pajaziti dhe bashkëluftëtarëve të tij, duke kujtuar e nderuar trimërinë, guximin dhe sakrificën e tyre.

Lavdi për jetë e mot!

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat