Një ndër majat më të veçanta në Kosovë

Alpinizem

Një ndër majat më të veçanta në Kosovë

Më: 24 dhjetor 2020 Në ora: 13:03
Një ndër majat më të veçanta në Kosovë

Çdo person që merret me bjeshkatari dhe alpinizëm, gjithsesi se është më i shëndetshëm.

“Nga ecja në majën e Pashallores / bajrakut 2092 metra.

Njihet si një ndër majat më të veçanta në Kosovë për shkak të formës, ngjyrës, vjetërsisë dhe pozitës. 

Të dielën me 20 dhjetor 2020, i gjithë grupi, arriti të ngjitet në maje dhe të kthehet në fshatin Sevce pa asnjë problem.

Ngjitje dhe zbritje bëmë 16 kilometra duke bërë ecje rrethore. 

Moti, ecja dhe atmosfera ishin te paharrueshme”, shkruan në faqen e “Kosova Hiking Trips”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat