Maja e madhe në Artanë

Alpinizem

Maja e madhe në Artanë

Nga: K.G. Më: 3 janar 2021 Në ora: 22:13
Maja e madhe në Artanë

Sporti i alpinizmit dhe bjeshkatarisë, është jashtëzakonisht i dashur për gjeneratat e ndryshme në Kosovë.  

Sidomos gjatë vikendeve, pa dallim moshe dhe gjinie, ia mësyjnë alpeve shqiptare, duke ecur nëpër shtigje të ndryshme, disa prej tyre sfidojnë veten në majat jashtëzakonisht të rrezikshme.  

Prof. Teuta Bicaj ka postuar disa fotografi atraktive të majës së Artanës.  

Image

Teuta Bicaj

“Maja e Madhe, Artanë.  Ecja e parë për këtë vit. 

Image

Uroj që ky vit të jetë më i mbarë!”, ka shkruar Bicaj në profilin e saj në facebook.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat