Thirrje komunitetit shqiptar për të votuar dhe angazhuar ne zgjedhjet primare ne NYC ne 22 Qershor!

Amerika

Thirrje komunitetit shqiptar për të votuar dhe angazhuar ne zgjedhjet primare ne NYC ne 22 Qershor!

Më: 17 qershor 2021 Në ora: 19:56
Mark Gjonaj dhe Common Sense Political Club

 

Nje nga menyrat me te mira per te angazhuar komunitetin tone politikisht eshte perfshirja ne fushata zgjedhore per te perkrahur kandidate qe do te ndihmojne dhe suportojne komunitetin tone. 

Eshte e rendesishme qe te mund te tregojme fuqine tone ne bllok pavaresisht kandidateve politike dhe perkatesise partiake sepse vetem te bashkuar vota jone ka fuqine dhe peshen e duhur. 

Zgjedhjet e 22 Qeshorit jane shume te rendesishme per qytetin e New Yorkut dhe akoma me te rendeshme per komunitetin tone. 

"Une dhe Common Sense Political Club duam ti bejme thirrje komunitetit tone te angazhohen ne kete fushate per te inkurajuar komunitetin tone jo vetem te votojne, por te votojne per kandidate qe do te na ndihmojne te fuqizohemi ne te ardhmen. Votimi eshte detyrim qytetar dhe pergjegjesi jo vetem personale por dhe per komunitetin qe perfaqesojme dhe brezat e rinj dhe te ardhmen e tyre. Ju ftoj te na bashkengjiteni nga sot deri diten e votimeve 22 Qershor nga ora 10 deri ne oren 8 ne mbremje ne 993 Morris Park Avenue ne Bronx ose te na kontaktoni 917-916-5271".

Image
Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat