Ftesë për pjesëmarrje në protestë!

Amerika

Ftesë për pjesëmarrje në protestë!

Nga: Beqir Sina, New York Më: 3 nëntor 2021 Në ora: 06:18
Ftesë për pjesëmarrje në protest!

Përball ndërtesës së OKB-së, të Ejten(4 Nëntor) në mesdrek do të protestohet për mbrojten Luginës së Drinit të Zi, - Dibrës, nga përmbytja, që i shkaktonë ndërtimi i Digës së Skavicës, mbi Lumin Drini i Zi .

Protesta, është e organizuar nga aktivistët e komunitetit Dibran, në zonën e Tri-Shteshit,(New York, New Jersey, Connecticut) në mbështje nga Organizata Albanian Roots-Rrënjët Shqipare 

Kur :  4 Nëntor 2021 

Ora: 12 PM-2PM 

Ku : Dag Hammarskjold Plazza (333 E 47th Street) Manhattan.

PROTESTA ËSHTË ME LEJE DHE NË KONFORM  RREGULLAVE TË BASHKISË SË QYTETIT NEW YORK

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat