Shaqir (Shaqo) Gjokaj kryetar i ri shoqatës “Malësia e Madhe” – New York

Amerika

Shaqir (Shaqo) Gjokaj kryetar i ri shoqatës “Malësia e Madhe” – New York

Nga: Beqir Sina Më: 16 janar 2022 Në ora: 17:54
Kryesia e shoqatës “Malësia e Madhe”

Sot shoqata “Malësia e Madhe” me qendër në New York zgjodhi kryesinë e re me mandat dyvjeçar:

Shaqir Gjokaj – Kryetar,
Zef Ujkaj / Ilir Çunmulaj – Nënkryetar,
Gjon Ivezaj -Sekretar,
Gjekë Junçaj – Arkatar.

Lista e anëtarëve të rinj të bordit:

Agron Lulgjuraj,
Braho Nikaj,
Dino Lulanaj,
Dokë Vulaj,
Driton Sinishtaj,
Ejllo Berishaj,
Elez Nikaj,
Gjergj Dedvukaj,
Gjon Dedvukaj,
Gjon Gjokaj,
Idriz Gjokaj,
Kiko Çelaj,
Kolë Cacaj,
Lekë Gjolaj,
Leonard Berishaj,
Lulash Junçaj,
Mark Berishaj,
Mark Ivezaj,
Mark Lulgjuraj,
Mark Ulaj,
Nikollë Bojaj,
Nikollë Junçaj,
Pashko Camaj,
Pjetër Lucaj,
Ramiz Nikaj,
Senad Lulanaj.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat