Babë e bir shqiptarë në SHBA luftojnë për jetën/ U qëlluan me thikë teksa mbronin një grua nga grabitësit

Amerika

Babë e bir shqiptarë në SHBA luftojnë për jetën/ U qëlluan me thikë teksa mbronin një grua nga grabitësit

Më: 30 mars 2022 Në ora: 21:29
Louie Suljovic dhe babai i tij Qazim Suljovic

Dy shqiptarë janë kthyer në heronj në SHBA pasi mbrojtën një grua që po grabitej.

38-vjeçari i quajtur Louie Suljovic dhe babai i tij Qazim Suljovic, 68-vjeç, po luftojnë për jetën në spital pasi u plagosën me thikë mbrëmjen e të shtunës.

Sipas NYPost, ata janë shqiptarë të Malit të Zi. Ngjarja ka ndodhur në picerinë e tyre në Queens, New York pasi ata ndërhynë për të ndihmuar një grua 61-vjeçare që ra pre e grabitësve.

Por babai u godit me thikë nëntë herë dhe së bashku me djalin që mori plagë të rënda në mushkëri, sipas prokurorëve dhe një të afërmi të tyre. Gruaja u godit gjithashtu me thikë në shpinë nga një prej grabitësve.

Policia i ka arrestuar dy personat që sulmuan gruan për ta grabitur.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat