Harry Bajraktari në Kosovë, takohet me ambasadorin e SHBA-së, Jeff Hovenier

Amerika

Harry Bajraktari në Kosovë, takohet me ambasadorin e SHBA-së, Jeff Hovenier

Beqir Sina Nga Beqir Sina Më 10 qershor 2022 Në ora: 19:37
Foto nga takimi

Aktivisti i njohur shqiptar nga SHBA  vizitën e tij përtej oqeanit, e ka shfrytëzuar për takime me personalitete të ndryshme në Shqiperi, Kosovë dhe trojet shqiptare.

Ai dhe djali i tij Florim Bajraktari mesohet se kanë pasur një takim privat me ambasadorin amerikan Hovenier, i cili ka qenë duke vizituar qytetin e Pejës: “Kam pasur kënaqësinë të takohem me ambasadorin e SHBA-së në Kosovë, Jeff Hovenier, kur ai vizitoi Pejën ”, ka shkruar Bajraktari në statusin e tij. në rrjetin social Facebook.

Sa i përket vizitës së ambasadorit amerikan në Pejë, Bajraktari thotë se kjo ishte një ditë e mrekullueshme për pejanët, të cilët e kan mirëpritur nje viizite te till që ambasadori amerikan të vizitojë qytetin dhe rrethin e tyre.

"Kemi pasur një diskutim të shkelqyer dhe të "pasur" për shumë tema, duke përfshirë ekonominë, dhe zhvilimin e cila duket se ka ngecur në Kosovë, dhe është një çështje jetike për njerëzit. Duhet bërë shumë më tepër nga qeveria në këtë drejtim." shkruan ai.

Më tej në statusin e tij Bajraktari thotë se gjatë shkëmbimit të mendimeve për përpjekjet e Kosovës për anëtarësim në BE dhe NATO, Dialogun mes Prishtines dhe Beogradit: "Ambasadori ishte i drejtpërdrejtë në punën që po bën për forcimin e lidhjeve mes dy vendeve".

Zoti e bekoftë Amerikën dhe Zoti e bekoftë Kosovën! është shprehur Bajraktari

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat