Së shpejti promovohen tre libra publicistikë të veprimtarit të shquar të çështjes kombëtare, Hafiz Shala

Amerika

Së shpejti promovohen tre libra publicistikë të veprimtarit të shquar të çështjes kombëtare, Hafiz Shala

Nga: M.L. Më: 11 gusht 2023 Në ora: 14:04
Ftesa

Më datën 22 gusht në Bibliotekën Kombëtare “Pjetër Bogdani” me fillim në orën 12 do të promovohen tre libra të autorit shqiptaro-amerikan, njëherit edhe veprimtarit të shquar të çështjes kombëtare Hafiz Shala.

Bëhet fjalë për librat me karakter publicistik të autorit Shala me tituj: “Opinione I”, “Opinione II” dhe “Opinione III” (Dëshmi ndër vite).

Ky organizim mbahet në kuadër të aktiviteteve të Ditët e Diasporës.

Në ftesën e përgatitur nga Këshilli Organizativ thuhet se pjesëmarrja e të interesuarve e dashamirëve madhëron këtë eveniment.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat