Shqipëria “në krye” të OKB-së, Sina: Ka rritur krenarinë e vendit, kemi plotësuar standardet për mbledhje të niveleve të tilla

Amerika

Shqipëria “në krye” të OKB-së, Sina: Ka rritur krenarinë e vendit, kemi plotësuar standardet për mbledhje të niveleve të tilla

Më: 22 shtator 2023 Në ora: 11:36
Foto ilustrim

Gazetari Beqir Sina përmes një lidhje "Skype" nga Ney York foli për Ora News për drejtimin e Shqipërisë së mbledhjes në OKB.

Sina theksoi se përfaqësimi i Shqipërisë në këshillin e Sigurimit, ka rritur krenarinë e vendit.

"Përfaqësimi i Shqipërisë në Këshillin e Sigurimit, ka rritur krenarinë e vendit. Shqipëria i ka plotësuar standartet për të drejtuar mbledhje të niveleve të tilla.

Pretendimi i ambasadorit rus ishte se u shkelën rregullat. Rama dhe Shqipëria ishin në të drejtën e tyre", tha ndër të tjera Sina.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat