Tirron Mamusha nga Kosova, kampion në Shqipëri

Atletika

Tirron Mamusha nga Kosova, kampion në Shqipëri

Nga: K.G. Më: 28 janar 2021 Në ora: 22:05
Tirron Mamusha nga Kosova, kampion në Shqipëri

Atleti nga Kosova, Tirron Mamusha, është kampion në Shqipëri. Atleti gjakovar, e përfaqëson klubin Elbasani dhe sot ka rritur një sukses të madh në Kampionatin dimëror në atletikë.

“Sot ishte gara e parë që garoja për ekipin tim të ri Elbasani në Kampionatin dimëror Shqiptar.

Garova në disiplinat 3000 dhe 1500 metra.

Në 3000 metra sigurova pozitën e dytë dhe në 1500 metra u shpalla kampion i Shqipërisë. 

Me këtë rast dëshiroj t’ju njoftoj se kam arritur marrëveshje me trajnerin Arben Hamiti për të filluar punën së bashku”, ka thënë Mamusha.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat