Muhamet Ramadani, i arti i Stambollit!

Atletika

Muhamet Ramadani, i arti i Stambollit!

Nga: K.G. Më: 12 qershor 2021 Në ora: 23:41
Muhamet Ramadani, i arti i Stambollit!

Atleti i disiplinave teknike, Muhamet Ramadani, vazhdon me rezultatet të lakmueshme në Kampionatin Ballkanik. 

Ai sot arriti rezultat fantastik, medaljen e artë në Kampionatin Ballkanik dhe edhe një herë bëri me dije se është një potencial i madh i atletikes së Kosovës.

“Muhamet Ramadani vazhdon ta dominojë Kampionatin Ballkanik U20 në atletikë. Atleti ynë fitoi sot medaljen e artë në hedhjen e gjyles 6 kg në Ballkanikun, i cili po mbahet në Stamboll. 

Përkundër një lëndimi të pësuar dje, Ramadani doli i pari me rezultati 19.02 metra. Urime Metit dhe komunitetit të atletikës”, njofton KOK-u.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat