Ramadani kërkon rezultat në Kampionatin Botëror

Atletika

Ramadani kërkon rezultat në Kampionatin Botëror

Nga: K.G. Më: 14 gusht 2021 Në ora: 12:12
Ramadani kërkon rezultat në Kampionatin Botëror

Sukses i madh për atletin e kombëtares së Kosovës, Muhamet Ramadani.

Ai është kualifikuar me normë botërore, që është një sukses i madh dhe që kërkon edhe një sukses historik.

“Atleti Muhamet Ramadani i kualifikuar me normën botërore do e përfaqësoj Kosovën në Kampionatin Botëror të atletikes për mosha U20 që do mbahet në Nairobi, Kenisë prej 17 deri më 22 Gusht 2021.

Muhamet Ramadoni do paraqitet në disiplinën Hedhje të Gjyles më 17 gusht sipas orës ton lokale 8:50, Ramadani në ketë kampionat shkon si kampion Evropian dhe presim që edhe gatë kampionat botëror të vazhdoj me performancë e ti të mirë.

Së bashku me atletin kanë udhëtuar trajneri i atletit Shaban Ramadani 

Kryetari i Federatës Atletike të Kosovës, Halil Sylejmani para nisjes ju dëshiroj sukses atletit dhe trajnerit dhe i uroi që ta përfaqësojnë Kosovën sa më mirë gjatë kampionatit Botëror të atletikes”, njofton Federata Atletike e Kosovës.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat