Ja arsyeja që Ramadani mbeti pa medalje 

Atletika

Ja arsyeja që Ramadani mbeti pa medalje 

Nga: K.G. Më: 19 gusht 2021 Në ora: 19:20
Ja arsyeja që Ramadani mbeti pa medalje 

Muhamet Ramadani pas titullit në Kampionatin Evropian U-20, pritej që edhe sot t’i sjell medalje Kosovës, por kjo nuk ndodhi.

Cilat ishin arsyet që Ramadani mbeti kësaj radhe pa medalje në garën që u zhvillua në Nairobi të Kenisë. 

“Muhamet Ramadani i shtati në Kampionatin Botëror të atletikës për mosha U20 në Nairobi, në hedhjen e gjyles kjo është një arritje e madhe për sportin e atletikes Ramadani bëri histori është atleti i par që u plasua i shtati në një eveniment kaq të rëndësohem.

Muhameti ishte njëri prej atletëve më favorit për medalje të artë sipas rezultatit që e ka arritur në Kampionatin Evropian ku ishte shpallur edhe kampion evropian po fati nuk ishte në anë e tij.  

Sipas trajnerit të atletit Shaban Ramadani kushtet klimatike ishin arsyet kryesore mos arritja e rezultatit të dëshiruar”, njofton Federata Atletike e Kosovës.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat