Muhamet Ramadani me rezultat shumë të mirë në Mal të Zi

Atletika

Muhamet Ramadani me rezultat shumë të mirë në Mal të Zi

Nga: K.G. Më: 1 maj 2022 Në ora: 21:56
Muhamet Ramadani me rezultat shumë të mirë në Mal të Zi

Atleti i disiplinave teknike, Muhamet Ramadani, po tregon formë jashtëzakonisht të mirë. 

Ai sot ka arritur një rezultat shumë të mirë në Tivar, duke e thyer edhe rekordin e Kosovës.

Sipas trajnerit Shaban Ramadani, kjo garë është nder mitingjet me të njohura në Ballkan dhe kanë marrë pjesë finalistë të Olimpiadës.

“Rekord i Kosovës - Muhamet Ramadani, hedhja e Gjyles – 18.72 metra”, njofton Federata atletikës së Kosovës.

“Sot arritëm të plasohem në vendin e tretë.

Me një rezultat shumë te mirë i cili tani është edhe rekord i ri Kosovës, 18.72 metra me 1044 pikë të IAAF-it.

Falënderojmë Federatën Atletike të Kosovës për përkrahjen”, ka shkruar Shaban Ramadani.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat