Luiza Gega, kampione e re e Ballkanit 

Atletika

Luiza Gega, kampione e re e Ballkanit 

Nga: K. G. Më: 18 qershor 2022 Në ora: 21:51
Luiza Gega, kampione e re e Ballkanit 

Atletja Luiza Gega është kampione e Ballkanit në disiplinën 3000 metra me pengesa.

Ajo triumfoi me kohë të kaluar 9.17.91 minuta. Një sukses i jashtëzakonshëm i atletes së kombëtares së Shqipërisë.

Gega shkëlqeu në Kampionatin Ballkanik, që u mbajt në Craiova të Rumanisë.

“Kampione Ballkani, rekord kampionati në garën 3000 metra me pengesa me kohën 9.17.91 (koha ime e dyte me e shpejte (ever). 

Shumë e lumtur për fitoren, për ndjesinë e mirë gjatë garës dhe më e motivuar se kurrë për objektivat e radhës.

Faleminderit nga zemra të gjithë që vazhdojnë e mbështesin rrugëtimin tim”, ka shkruar Gega në profilin e saj në facebook.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat