Atmosferë e mirë në Algjeri, Ramadani: Synojmë mu plasu në 8 vendet e para

Atletika

Atmosferë e mirë në Algjeri, Ramadani: Synojmë mu plasu në 8 vendet e para

Nga: Kemajl Goca Më: 24 qershor 2022 Në ora: 18:36
Shaban dhe Muhamet Ramadani

Atletët e Kombëtares së Kosovës po stërvitin sipas programit në Oran të Algjerisë.

Atletët tanë me padurim presin garat e Lojërave Mesdhetare, të cilat fillojnë me 26 qershor dhe përfundojnë me 7 korrik. 

Trajnerët Shaban Ramadani së bashku me Bajram Dujën, punojnë me zell të shtuar me atletët. 

Ramadani është i matur, duke thënë se synojnë Top 8-shin. 

“Kushtet janë shumë të mira.

Synojmë mu plasu në 8 vendet e para”, thotë Ramadani për gazetën kombëtare “Bota sot”. 

Lista

Muhamet Ramadani (hedhje e gjylës)
Astrit Kryeziu (800 metra)
Gresa Bakraqi (3000 m.)
Alaudin Suma (hedhje e diskut)
Trajnerë: Shaban Ramadani dhe Bajram Duja

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat